Mascus banner
kaubaveod
inimesteveod
ehitustehnika
põllumajandustehnika
hooldustehnika
erisõidukid
Veesõidukid
Õhusõidukid
Autoabi
Renditeenus
Neljapäev, 05 Juuni 2014 11:26

Ametid kontrollisid Tallinnas Kadaka piirkonna automüüjaid

Seoses Tarbijakaitseameti, Maanteeameti, Maksu- ja Tolliameti ning Politsei- ja Piirivalveameti tegevusega kasutatud autode turu korrastamisel toimus teisipäeval, 27. mail ühiskontroll Tallinnas Kadaka müügipiirkonnas. Kokku kontrolliti 16 automüügiplatsi, kõigi kontrollitud ettevõtete suhtes alustati menetlust.

„Ametid kontrollisid näiteks seda, kas müügikoht on korrektselt tähistatud, kas auto kohta on esitatud nõuetekohane info, kas auto VIN-kood vastab tegelikkusele jms," selgitas Tarbijakaitseameti tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski. Ta lisas, et täpsemad kontrollitulemused selguvad pärast menetluste lõppu.

 

Lisaks märkis Turetski, et kasutatud autode ostmine kui selline pole halb ning on ka suur hulk ausaid müüjaid, kuid ostjad peaksid kindlasti nii auto kui ka müüja tausta hoolikalt kontrollima.

"Nelja koostööpartneri ühine kontroll annab meile hea ülevaate sellest, milliseid nõudeid ning kui suures ulatuses kauplejad rikuvad. Politsei- ja Piirivalveameti ülesanne oli kontrollida sõidukite dokumentatsiooni ja VIN-koode ning võimalikest pettustest ja rikkumistest oma koostööpartneritele teada anda. Kogu tegevuse eesmärk oli juhtida müüjate tähelepanu sellele, et äri tuleb ajada seaduspäraselt, teisalt tõsta ostjate teadlikkust ning ennetada pettuse ohvriks langemist," sõnas Põhja prefektuuri piirivalvebüroo piiripunkti juht Raavo Järva.

Maksu- ja Tolliameti kontrolliosakonna juhtivrevident Siim Tamm toonitas, et amet hoiab sõidukite valdkonnal suuremat tähelepanu. „Meie jaoks on probleem tuntud automüügipiirkondades, nagu Kadaka tee Tallinnas või Raadi Tartus, valitsev olukord, kus aktiivset ettevõtlust võib oma silmaga näha, kuid maksude laekumine on reeglina olematu," tõdes ta. Eestis on registreeritud pea 1800 ettevõtet, mis tegelevad sõidukite müügiga. Nendest näitab tegevuse märke ca 900 ettevõtet, kellest omakorda 55 ettevõtet annavad ligi 80 protsenti kogu sektori käibest. „Jätkame ka maale toodud sõiduautode käibemaksu tasumise kontrollimist, et sagedased käibemaksupettuste skeemid sõidukite valdkonnast välja juurida," lisas Tamm.

„Maanteeameti jaoks on oluline liiklusohutus – tuleb vältida ohtlike sõidukite sattumist liiklusesse. Esineb juhtumeid, kus avariiline sõiduk ei ole taastatud autotootja nõuete kohaselt (keretugevdused, ohutusvarustus). Samuti manipuleeritakse läbisõidumõõdikute ja hooldusraamatutega," ütles Maanteeameti liiklusekspert Villu Vane. Vane lisas, et maanteeamet on viimase aasta jooksul panustanud ka e-teeninduse arendusse, et Eesti registris olevate sõidukite taustakontroll oleks lihtne ja kõigile kättesaadav ning müügiprotsess e-kanali kaudu turvaline ja soodsam kui liiklusregistribüroodes kohapeal.

Varem toimunud ühiskontrollide käigus on Tarbijakaitseamet, Maksu- ja Tolliamet ning Maanteeamet tuvastanud sellised peamised rikkumised:

• varjatud avariilisus;
• läbisõidumõõdiku näiduga manipuleerimine;
• ostjale jäetakse mulje, et müüja on juriidiline isik;
• auto ei ole reklaamitud varustusega;
• autol on tehnilised probleemid;
• auto on osaliselt või täielikult üle värvitud;
• hooldusraamatut ei ole/ei näidata/ei leita;
• auto päritoluriik ei vasta reklaamitule;
• muud tarbijaõiguste rikkumised.

Ametid lubavad, et selline suur ühiskontroll ei jää kindlasti viimaseks.

Lisamaterjalid:

• pressiteade „Ametid jätkavad kasutatud autode turu korrastamist":
http://tarbijakaitseamet.ee/et/node/4953;
• kampaania „Kasutatud auto osta targalt!" eestikeelne veebileht:
www.ostatargalt.ee;
• kampaania „Kasutatud auto osta targalt!" venekeelne veebileht:
www.pokupaisumom.ee;

Lisainfo:
Hanna Turetski
tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja
Tarbijakaitseamet
tel 533 080 76
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Uku Tampere
pressiesindaja
Maksu- ja Tolliamet
58 540 840
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Mari-Jaana Adams
avalike suhete osakonna peaspetsialist
Maanteeamet
tel 53 312 088
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Helen Uldrich
pressiesindaja
Politsei- ja Piirivalveamet
tel 51 652 58
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

3 kommentaari

 • Kommentaari link Write My Essays Pühapäev, 25 Veebruar 2018 05:24 lisas Write My Essays

  critical essays critical essays persuasive essays application essays

 • Kommentaari link Online Loan Teisipäev, 06 Veebruar 2018 06:47 lisas Online Loan

  instant cash loans no credit check same day payday loans no credit check personal loans personal loans no credit

 • Kommentaari link Buy xanax Teisipäev, 08 November 2016 12:03 lisas Buy xanax

  I like the helpful information you provide in your articles. I will bookmark your weblog and check again here regularly. I am quite certain I will learn plenty of new stuff right here! Best of luck for the next!
  http://xanaxforsleep.com/

Jäta kommentaar

Logistikauudised

Uudisvoogu ei leitud