Mascus banner
kaubaveod
inimesteveod
ehitustehnika
põllumajandustehnika
hooldustehnika
erisõidukid
Veesõidukid
Õhusõidukid
Renditeenus
Autoabi

Alanud aasta 1. jaanuarist muutusid riigilõivumäärad vastavalt Riigilõivuseaduse muudatusele. Sellest tulenevalt muutusid ka Maanteeameti üle 100 ja 1000-eurosed riigilõivud.

Vastavalt seaduse muudatusele peavad uuest aastast olema alates 100-eurosed riigilõivud 5 euro täpsusega ning alates 1000-eurosed riigilõivud 10 euro täpsusega. Seetõttu muutusid ka Maanteeameti sõiduki ja veesõiduki registreerimise, registreerimismärgi väljastamise, tüübikinnitusega seonduvate toimingute ning teeseaduse alusel tehtavate toimingute riigilõivud. Alla 100-eurosed riigilõivud jäid samaks.

Uute riigilõivumääradega on võimalik tutvuda SIIN

Täiendav info:

Anne Nurmik
Klienditeenindusjuht
Maanteeamet
Tel. 611 9421
E-post: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Tabasalus sõideti Eesti Speedway karikavõistluste teine etapp.

vaata lähemalt

http://motorsport.ee/2014/07/tabasalu-speedway-galerii/

5. juunil alustatakse Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla maantee Risti-Palivere lõigul (km 39,3–49,4) tee rekonstrueerimist, mille tõttu piiratakse seal kiirust u 5-kilomeetrisel lõigul ja suletakse osaliselt üks sõidurada. Tööd võivad kesta kuni aasta lõpuni.

Maanteeameti lääne regiooni peaspetsialist Urmas Robami sõnul alustatakse töid teekatte freesimistöödest ja aluste ehitamisest ning seda tehakse kahes osas: algul 5,2-kilomeetrisel lõigul Jaakna ja Palivere vahel (km 44,2–49,4) ning seejärel 4,9-kilomeetrisel lõigul Risti ja Jaakna vahel (km 39,3–44,2 ). „Teise remondilõigu töödega ei ole lubatud alustada enne, kui esimesel remondilõigul on paigaldatud vähemalt alumine asfaltbetooni kiht ja tagatud lubatud sõidukiirus 70 km/h," selgitas Robam, kelle sõnul peab ajal, mil teisel remondilõigul töid ei teostata, teelõigul säilima esialgne liikluskorralduslik olukord, st lubatud sõidukiirus 90 km/h.

Täna, 20. juunil alustab Maanteeamet koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga ühiskampaaniat „SÕBER ei lase purjus SÕPRA rooli". Kampaania põhisõnum pole suunatud purjuspäi rooli istuvatele inimestele, vaid hoopis nende sõpradele.

1. juunil kutsub maanteemuuseum kõiki nostalgilise lavkabussi avamisele. Ratastel rändkauplus hakkab tööle muuseumipoena pakkudes külastajatele võimalikult ajastutruud kaupa, mis on iseloomulik 1990. aastate algusele.

Soomes pea pool miljonit kilomeetrit sõitnud kirju autokauplus – POOD RATASTEL – jõudis Eestisse 1990. aastate keskpaigas. Bussi eelmine omanik Tilsico OÜ hoidis autokauplust töös pea viis aastat. Sellega toimetati külainimesteni nii erinevaid esmatarbe- kui ka tellimuskaupu. Päevas sõideti bussiga ligi 150-kilomeetrine kaubaring.