Mascus banner

Maanteeameti peadirektori asetäitja Lauri Lugna sõnul kutsuvad kampaania korraldajad inimesi üles tegema kõik selleks, et nende sõbrad purjuspäi rooli ei istuks. „Meie üleskutse on suunatud eelkõige 18- kuni 25-aastastele noortele, sest just nemad on 2012. ja 2013. aasta andmetel enim inimkannatanutega liiklusõnnetuste põhjustajad," selgitas Lugna, kelle sõnul julgustab tänavune liiklusohutuskampaania seltskondi sekkuma õigel hetkel ja purjus sõpru rooli mitte laskma.

Igas sõpruskonnas on erinevaid inimesi. Mõned on alalhoidlikumad kui teised. Mõned on kainemad kui teised ja annavad endale aru, et purjus peaga ei peaks rooli istuma. Paraku ei ole neil alati julgust või ettevõtmist teisi korrale kutsuda ja seda erinevatel põhjustel. Kampaania ülesanne on neid julgustada, andes põhjuse ja põhjenduse sekkumiseks.

Joobes autojuhtide osalusel toimub Eestis ligikaudu viiendik inimkannatanutega liiklusõnnetustest ja neis õnnetustes hukkub enam kui veerand kõigist liikluses hukkunutest. 2013. aastal avastas politsei 620 309 joobekontrolli käigus 7981 alkoholi tarvitanud või joobes juhti. Kontrollitute koguarvust moodustas see 1,29%. Kui oletada, et keskmiselt on kasutuses ligikaudu kaks kolmandikku autopargist, siis sõidab Eesti teedel ja tänavatel iga päev ligikaudu 8000 alkoholijoobes juhti.

Kampaania periood kestab 20.juunist 20.augustini, ehk hajutatud meediaplaani põhimõttel ollakse eetris suvi läbi. Purjus sõpru takistama kutsuvad sõnumid kõlavad kõigis Eesti suuremates tele- ja raadiokanalites ning samuti jõuavad need välimeediasse ja internetti.
Youtube'is saab kampaania teleklippi näha aadressil http://youtu.be/TNOHDmkTeA4

Täna ühineb Kuku raadio selge grupijuhi kampaaniaga ka Maanteeameti juhtkond, kelle esindajad registreerivad end Selgeks Grupijuhiks.

Tõeline SÕBER ei lase purjus SÕPRA rooli!

Lisainfo:
Urve Sellenberg
Maanteeameti liikluskasvatuse talituse juhataja
E-post: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Tel: 504 0602